Výdej Betlémského světla

Betlémské světlo dorazilo již v sobotu 15. 11. 2014 do České republiky a to díky brněnským skautům, kteří je přivezli z Vídně. A jako každý rok, tak i letos se skauti z našeho střediska budou podílet na jeho šíření dál a to nejen v Plzni. V sobotu 20. 12. 2014 vyrážíme z Brna do Plzně rychlíkem R 668 Rožmberk, kde v každé stanici předáme Betlémské světlo dalším zájemcům, skautům, nebo farníkům.

A v neděli 21. 12. 2014 při mši svaté světlo požehná Otec biskup František Radkovský. Tato slavnostní mše začíná v 10:30 v katedrále sv. Bartoloměje. Hned po skončení mše nastává první příležitost odnést si své světlo domů. A pokud nemáte vlastní lucerničku, pak vězte, že to není žádný problém. I letos jich pro vás vyrobíme téměř 6 tisíc.

V následujících dnech přibudou výdejní místa Betlémského světla do dalších kostelů a to dle tohoto harmonogramu:

Úterý 23. 12. 2014

• Katedrála sv. Bartoloměje od 14 do 17 hodin